.
DMAK
Organizacja
- WAKACJE
- TYGODNIOWY
- NIEDZIELNY
- ZASADY PUNKTACJI
- PUNKTACJE
CZYTANIA
OGŁOSZENIA
KOLORY
W wolnym czasie
HUMOR
ZAGADKI - QUIZ 1
- QUIZ 2
ABC Ministranta
- SZATY
- PRZEDMIOTY
- POSTAWY
- GESTY
- KSIĘGI
- SYMBOLIKA KOLORU
- MODLITWY
- X PRZYKAZAŃ
- ZASADY MINISTRANTA
- ZASADY LEKTORA
- ZASADY ANIMATORA
ŚWIĘTA RUCHOME
SŁOWNIK
PODZIAŁ ROKU
CZĘŚCI MSZY ŚW.
My Sami...
NASZE SPOTKANIA
- ZDJĘCIA
- FILMY
MY SAMI...
TURNIEJ
REGULAMIN 2011
Lektor
Lektor:


Obrazek

  1. Jezus Chrystus - jest jego Światłem i Życiem oraz jedyną drogą do Ojca; przyjął Go jako swego Pana i Zbawiciela, oddał mu swoje życie, aby nim kierował.

  2. Niepokalana - jest dla niego najdoskonalszym wzorem Nowego Człowieka oddanego całkowicie w Duchu Świętym Chrystusowi, Jego słowu i dziełu; dlatego oddał się Jej, rozważa z Nią w różańcu tajemnice zbawienia i naśladuje Ją.

  3. Duch Święty - który namaścił Jezusa, sprawił że narodził się na nowo do życia dziecka Bożego skierowanego w miłości i posłuszeństwie ku Ojcu; dlatego chce prowadzić życie w Duchu, poddając się Jego tchnieniu i mocy.

  4. Kościół - wspólnota pielgrzymującego Ludu Bożego, zjednoczona z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym jest dla niego jedynym środowiskiem życia, w którym może się rozwijać. Chce wzrastać coraz głębiej w tę braterską wspólnotę w ramach parafii, która jest znakiem i urzeczywistnieniem Kościoła powszechnego.

  5. Słowo Boże - staje się dla niego światłem życia i będzie podejmował stały wysiłek zachowania go treścią życia; dlatego chce karmić się nim jak najczęściej, szczególnie poprzez osobiste i wspólne z braćmi studiowanie Pisma Świętego.

  6. Modlitwa - jest oddechem Nowego Życia, wielkim przywilejem i radością Nowego Człowieka, źródłem mocy i dziełem Ducha Świętego w nim, dlatego chce być wierny praktyce codziennej rozmowy z Bogiem.

  7. Liturgia - szczególnie Eucharystyczna, jest uprzywilejowanym miejscem spotkania z Chrystusem w Duchu Świętym, znakiem objawiającym i urzeczywistniającym tajemnicę Kościoła - wspólnoty oraz źródłem i szczytem jego życia; dlatego chce zawsze jak najpełniej uczestniczyć w posłudze liturgicznej według wszelkich zaleceń odnowy Kościoła.

  8. Świadectwo - słowa i życia jest nakazem Pana, który chce abyśmy dzięki mocy Ducha Świętego, mogli stać się Jego świadkami; ufając tej mocy i modląc się o nią chce przy każdej okazji wyznać Chrystusa, swego Pana i Zbawiciela.

  9. Nowa Kultura - polega na uwolnieniu człowieka od wszystkiego co poniża jego godność oraz rozwijaniu wartości osoby i wspólnoty we wszystkich dziedzinach życia; jest ona bardzo potrzebną formą świadectwa i ewangelizacji, jego świadectwem w tej dziedzinie będzie więc ofiara abstynencji od alkoholu, tytoniu i wszelkich narkotyków oraz szerzenie kultu czystości i skromności jako wyrazu szacunku dla osoby.

  10. Agape - czyli piękna miłość, jaką Duch Święty rozlewa w sercach naszych, dzięki której możemy odnaleźć się w pełni przez bezinteresowny dar z siebie dla Boga i bliźnich, jest najwyższą formą świadectwa i urzeczywistnienia się osoby; dlatego poprzez stałe nawracanie się i naśladowanie Chrystusowego Krzyża, chce wdrażać się w postawę bezinteresownej służby, na wzór Syna Człowieczego, dla Kościoła oraz wszystkich braci zwłaszcza biednych i uciśnionych.

 
Dziś Obchodzimy
Dzisiejsze święto
Losowy cytat
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kontakt przez GG
Mateusz: 1230034 GG: 1230034
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 97
Najnowszy Użytkownik: hallo
Kalendarz

Copyright & copy: Mateusz R: snovis
Do góry

843,760 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie