.
DMAK
Organizacja
- WAKACJE
- TYGODNIOWY
- NIEDZIELNY
- ZASADY PUNKTACJI
- PUNKTACJE
CZYTANIA
OGŁOSZENIA
KOLORY
W wolnym czasie
HUMOR
ZAGADKI - QUIZ 1
- QUIZ 2
ABC Ministranta
- SZATY
- PRZEDMIOTY
- POSTAWY
- GESTY
- KSIĘGI
- SYMBOLIKA KOLORU
- MODLITWY
- X PRZYKAZAŃ
- ZASADY MINISTRANTA
- ZASADY LEKTORA
- ZASADY ANIMATORA
ŚWIĘTA RUCHOME
SŁOWNIK
PODZIAŁ ROKU
CZĘŚCI MSZY ŚW.
My Sami...
NASZE SPOTKANIA
- ZDJĘCIA
- FILMY
MY SAMI...
TURNIEJ
REGULAMIN 2011
Modlitwy Ministranta
Modlitwy Minstranta:


Tarsycjusz
Przed Mszą Św. (okres zwykły)
Oto za chwilę przystąpię "Do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją". Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen!
Po Mszy Św. (okres zwykły)
Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen!
Przed Nabożeństwem
Boże, Ojcze całym sercem pragnę Cię chwalić, przez Jezusa Chrystusa, w społeczności wiernych, które ożywia Duch Św. Amen!
Po Nabożeństwie
Dziękuję Ci, Boże, za możność uwielbienia Ciebie w zgromadzeniu liturgicznym, spraw, aby moje życie było jedną, wielką pieśnią chwały, wyśpiewaną Tobie, sercem ochotnym. Amen!

------------------------------------------------------------------------------------
Przed Mszą Św. (Adwent)
Panie, nasz Boże, niech ta święta posługa pobudzi nasze serca do przygotowania dróg Synowi Twojemu, abyśmy dzięki Jego przyjściu mogli Ci służyć w czystości serca. K: Oto Pan Bóg przyjdzie. M: Z rzeczą Świętych k' nam przybędzie.
Po Mszy Św. (Adwent)
Panie Jezu, który nam, tak bardzo niegodnym, pozwoliłeś być blisko Ciebie, prosimy Cię, spraw, abyśmy w codziennym życiu umieli iść Twoimi śladami, świadcząc dobro innym. K: Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie. M: Hosanna na wysokości.
------------------------------------------------------------------------------------
Przed Mszą Św. (Okres Bożego Narodzenia)
Panie Jezu, który niegdyś przyszedłeś na świat w betlejemskiej stajence, spraw, abyśmy godnie służyli przy Twoim ołtarzu, gdzie każdego dnia rodzisz się pośród nas. K: Słowo stało się Ciałem. M: I zamieszkało między nami.
Po Mszy Św. (Okres Bożego Narodzenia)
Przeniknięci blaskiem tajemnicy Twojego narodzenia, prosimy Cię Panie, pomóż na nieustannie składać u Twego żłóbka dary naszych dobrych czynów. K: Chwała na wysokości Bogu. M: A na ziemi pokój ludziom dobrej woli.
------------------------------------------------------------------------------------
Przed Mszą Św. (Okres Wielkiego Postu)
Panie Jezu, w tym świętym czasie pokuty, przystępujemy do służby przy Twoim ołtarzu, spraw prosimy, niech on atak przemieni nasze serca, aby się Tobie podobały. K: Nawracajcie się. M: I wierzcie w Ewangelię.
Po Mszy Św. (Okres Wielkiego Postu)
Boże, nasz Dobry Ojcze, który zawsze nas szukasz, a gdy schodzimy z drogi uczciwej jesteś gotowy darować nam to wszystko, co złego uczyniliśmy, spraw, abyśmy przez tę świętą posługę, całą duszą nawrócili się do Ciebie. K: Któryś za nas cierpiał rany. M: Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
------------------------------------------------------------------------------------
Przed Mszą Św. (Święte Triduum Paschalne)
Zbliżając się do Twego ołtarza w te dni najświętsze ze wszystkich, prosimy Cię Panie, spraw, abyśmy z pokorą i w skupieniu przeżywali tajemnice Twojej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. K: Wielbimy Krzyż Twój panie, wysławiamy Twoje Święte Zmartwychwstanie. M: Bo przez drzewo Krzyża przyszła radość dla całego świata.
Po Mszy Św. (Święte Triduum Paschalne)
Panie Jezu, dziękujemy Ci za to, że mogliśmy uczestniczyć w Tych Świętych Misteriach Paschalnych, spraw prosimy, abyśmy ugruntowani w wierze, nadziei i miłości mogli pojąć, jak wielka jest Twoja miłość do nas grzesznych ludzi. K: Wielbi dusza moja Pana. M: Bo wielkie rzeczy nam uczynił.
------------------------------------------------------------------------------------
Przed Mszą Św. (Okres Wielkanocny)
Panie Jezu, który swoim zmartwychwstaniem zwyciężyłeś wszelkie zło, spraw prosimy, abyśmy godnie służąc Tobie nieśli bliźnim naszym radość Twojego Zwycięstwa. K: Chrystus Pan zmartwychwstał, Alleluja. M: Prawdziwie z grobu powstał, Alleluja.
Po Mszy Św. (Okres Wielkanocny)
Panie Jezu, Ty przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie przywróciłeś nam życie wieczne i zawarłeś z nami Nowe Przymierze, spraw prosimy, abyśmy jako twoi słudzy codziennie umierając dla grzechu, żyli tylko dla Ciebie. K: Błogosławiony Pan, Bóg Izraela, Alleluja. M: Bo lud swój nawiedził i wyzwolił, Alleluja.

------------------------------------------------------------------------------------
Hymn Minstranta
1. Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie to nasze rycerskie hasło. Ono nas zawsze prowadzić będzie i świecić jak słońce jasno.
2. Naprzód przebojem, młodzi rycerze, do walki z grzechem swej duszy. Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty, z Nim w bój nasz zastęp wyruszy.
3. Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie podnosząc w górę swe czoła. Przed nami życie rozkwita w wiośnie, odważnie, bo Jezus woła.

 
Dziś Obchodzimy
Dzisiejsze święto
Losowy cytat
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kontakt przez GG
Mateusz: 1230034 GG: 1230034
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 97
Najnowszy Użytkownik: hallo
Kalendarz

Copyright & copy: Mateusz R: snovis
Do góry

843,762 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie